with 2 komentarze
afirmacje fitness

Moje spojrzenie na afirmacje.

 

Przychodzi nieśmiała kobieta do lekarza i pyta: Panie doktorze, co ma zrobić, żeby być atrakcyjna i seksowna dla mężczyzn. A lekarz na to: Proszę myśleć o seksie.

 

Usłyszałam kiedyś taką historię i bardzo mnie ona zaintrygowała. Postanowiłam sprawdzić o co chodzi, więc sama zastosowałam się do wskazówek lekarza i muszę przyznać, że coś w tym jest. Dlaczego? Sprawdź na własnej skórze - zacznij myśleć o seksie i zobacz, co się zmienia.

 

Jest takie ćwiczenie warsztatowe, które bardzo lubię i robię na treningu asertywności czy budowania własnej wartości. Proszę uczestników, żeby poruszali się po sali jak osoby niepewne siebie, zakompleksione, a następnie jak osoby świadome swojej wartości, pewne siebie. Oczywiście nikt nigdy nie ma problemu, żeby wczuć się w obie role.  Jaki z tego wniosek?

 

Myśl kreuje rzeczywistość! To, co myślisz ma znaczenie. Myślisz, że nie jesteś wartościową osobą, więc na taką wyglądasz. A kiedy garbisz się i spuszczasz wzrok, to źle się ze sobą czujesz i się kulisz - takie błędne koło. A kiedy znasz swoją wartość, to idziesz wyprostowany/a, z wysoko podniesioną głową i pewnym krokiem, a to poprawia Twoje samopoczucie - i w ten sposób też tworzy się koło, ale pozytywne. Dlatego, cytując za Stanisławem Lemem:

 

 " Bądź dobrej myśli, bo po co być złej"

 

myśl pozytywnie

 

I tu dla mnie jest miejsce na afirmacje.

 

Afirmacje, to myśli, które często powtarzasz. Mogą być pozytywne lub negatywne.

 

Myśl coś pozytywnego o sobie i świecie, a ta myśl będzie przejawiać się w Twoim wyglądzie, zachowaniu, postawie. Kiedy pod wpływem takiej myśli nabierzesz odwagi i zrobisz coś, czego do tej pory zwyczajnie w świecie się bałeś/aś, to Twoje poczucie własnej wartości skacze o punkcik w górę. Czujesz się coraz pewniej i robisz kolejne kroki, przekraczasz kolejne granice i wychodzisz ze swojej strefy komfortu. I tak krok za krokiem buduje się Twoje poczucie własnej wartości oparte o Twoje prawdziwe decyzje i sukcesy, ale punktem wyjścia i wsparciem jest pozytywna myśl, afirmacja.

 
Są tacy, którym pozytywne myślenie o sobie i otaczającym świecie przychodzi naturalnie, może nauczyli się tego w domu rodzinnym, a może później. Ważne, że można się tego nauczyć. Można wyrobić w sobie ten nawyk.

Pięknie oddają to słowa Kamili Rowińskiej:

 

"Twój umysł jest jak ogród, a Ty jesteś jego ogrodnikiem (...) Jeśli chcesz mieć w nim piękne myśli, musisz je zasiać i pielęgnować. Możesz pozwolić, aby w Twoim umyśle pojawiły się myśli przypadkowe, jednak wtedy z reguły Twój umysł będzie pełen chwastów."

 

Zadbaj o to, jakie myśli będą pojawiać się w Twojej świadomości. Stwórz swoje afirmacje i wracaj do nich kilkakrotnie w ciągu dnia, w zobaczysz, co zacznie się dziać.

 

Jak budować afirmację?

Powinna być pozytywna (bez słowa "nie", ma mówić o tym czego chcesz, zamiast czego nie chcesz) i w trybie dokonanym. Może przyjąć jedną z trzech form:

 • Ja, Beata, prowadzę zdrowy styl życia. 
 • Ty, Beato, prowadzisz zdrowy styl życia.
 • Beata to kobieta, która prowadzi zdrowy styl życia.

 

Najlepiej powtarzać je sobie, stojąc przed lustrem. A do tego, można je umieścić na tapecie w telefonie lub laptopie. Można też wykorzystać metodę kamyczka, o którym piszę tutaj. 

Przykładowe afirmacje

(więcej w książce "Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay.")

Afirmacje wspierające zdrowy styl życia:

 

Ja, Beata dbam o swoje zdrowie.

Ja, Beata codziennie ćwiczę i mam z tego przyjemność.

Ja , Beata jem to, co mi służy i smakuje.

Ja, Beata otaczam się przyjaznymi i pozytywnymi ludźmi.

Ja, Beata robię to, co jest dla mnie ważne i sprawia mi radość.

Afirmacje wspierające poczucie własnej wartości:

 

Ty, Piotrze zasługujesz na szacunek.

Piotr, to facet, który zasługuje na miłość.

Ty, Piotrze jesteś całkowicie w porządku.

Piotr, to facet, który wie czego, chce i po to sięga.

Ty, Piotrze masz potencjał i z niego korzystasz.

Piotr, to facet, któremu sprzyja świat i który realizuje swoje plany.

 

Pamiętaj, że afirmacje to tylko początek - bodziec, który ma dać Ci odwagę i energię do działania. Bo bez działanie nie ma sukcesu!

Więc jaką myśl Ty wybierasz?

I kiedy zaczynasz?


 

 

P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

 • Martyna Ela

  Jako zwolenniczka zdrowego myślenia zostawiam słowo uznania dla tej afirmacyjnej przestrzeni. Super inicjatywa i źródło inspiracji! Niech się rozwija 🙂

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Dziękuję 😉

Subscribe to our newsletter

Dlaczego tyjemy na wakacjach - 7 powodów

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zapisz się na newsletter.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

30 strategii jak jeść, żeby się nie objeść.

Na co dzień i od święta.  

autoresponder system powered by FreshMail