with 3 komentarze
Jak schudnąć bez diet

Witam Was w pierwszym odcinku cyklu ALE SCHUDŁA! Będę w nim przedstawiały osoby, które rozbiły bank, czyli znalazły sposób na trwałe odchudzenie się. Dziś poznajcie Ewę, która pochwaliła się swoim sukcesem w coachingowej grupie wsparcia na Facebooku - Odchudzanie bez jojo. I zgodziła się na krótką rozmowę, w której zdradza sekret swojego skutecznego odchudzania.

 

Ewo, ile schudłaś i ile czasu Ci to zajęło? 

Schudłam 25 kg. Zajęło mi to  4 miesiące. 

 

Czy to była Twoja pierwsza próba odchudzania?

Nie, odchudzałam się już wcześniej.

 

Jakie główne błędy popełniałaś wcześniej?
Główne błędy popełniałam podjadając między posiłkami. Najgorzej było ze słodyczami. Jadłam nieregularnie i objadałam się niezdrowymi produktami.

 

A co zmieniło się, że teraz się udało?

Zmieniło się dużo odkąd wyjechałam do Anglii i tu dopiero się udało.

 

To w takim razie jaka była Twoja motywacja?

Będą w Anglii, poszłam do sklepu i zobaczyłam ludzi, którzy kupują niezdrowe rzeczy, przetworzone i byli bardzo otyli. Wręcz poruszali się na wózkach. I wtedy zapaliła mi się  lampka, że nie chce tak wyglądać jak oni. I  zmieniłam całe podejście. Uświadomiłam sobie, że jak tak dalej będę robić, to nici z mojego odchudzania. Wytrwałam, bo tego chce i tak już zostanie.

 

Co był najtrudniejsze i jak te trudności pokonałaś?

Najtrudniejsze było niejedzenie słodyczy. Oprócz niejedzenia słodyczy zrezygnowałam też z soli i smażonego. Walczyłam ze swoimi słabościami.

 

Jakie są Twoje metody na (nie)jedzenie słodyczy?

Na niejedzenie słodyczy, to mam swoje metody: zastępuje, np. sama robię ciastka owsiane bananowe i zdrowe przekąski, ale nie jem ich codziennie. No i gorzka czekolada, którą lubię. Jem też orzechy, migdały. Jako przekąski owoce, warzywa. Ale teraz nie mam napadu na słodycze. Kiedyś było gorzej. Teraz pamiętam po prostu, do czego mnie doprowadziły.

 

A co w tym odchudzaniu było dla Ciebie przyjemne?

Przyjemne w odchudzaniu było to, że mogłam zobaczyć siebie szczupłą - fajną dziewczynę z młodości 🙂

 

Powiedz jeszcze, jak u Ciebie z aktywnością fizyczną?

Ja aktywna jestem codziennie, np zamiast autobusem jeździć, to idę pieszo  2 kilometry w jedną stronę. Pracę mam taką, że trzeba wszystko w biegu robić, pracuje po 9 i 12 godz codziennie.

 

Co byś poradziła wszystkim osobom, które odchudzają.

Doradziłabym, żeby każdy trzymał się tego, co zaplanuje. Motywacja to podstawa i psychiczne nastawienie. Bo to, że ktoś chce to nie wszystko. Trzeba psychicznie się przygotować - uświadomić sobie trzeba, po co w ogóle się odchudzamy. I ja jestem tego zdania, że musiałam dojrzeć do tego  i uświadomić, sobie, że źle się czułam, mając nadwagę .

 

A co byś odradziła?

A odradziłabym, żeby w diety cud nie wierzyli bo to nic nie da. Muszą uwierzyć w siebie.

 jak schudnąć bez diety

 

Sekret skutecznego odchudzania

 

W takim razie, na czym polega sekret Twojego skutecznego odchudzania?

 

Sekret mojego odchudzania to motywacja. Każdy dzień to wyzwanie i daję radę. I tak zostanie! Najbardziej satysfakcję mam z tego, że odchudzając się zrobiłam coś dla siebie dobrego. Myślałam, że życie bez soli i cukru nie istnieje, a jednak można nie solić nie słodzić.

 

Bardzo dziękuję Ci za rozmowę. Potwierdzasz w niej to, o czym się mówi z każdej strony, że skuteczne odchudzanie to zmiana nawyków na stałe. I że prawdziwa i trwała motywacja bierze się z troski o swoje ciało, zdrowie i samopoczucie. W Twoich odpowiedziach czuć lekkość i radość nie tylko z utraconych kilogramów, ale i z nowego stylu życia.

Potwierdzasz też skuteczność podejście, o którym pisałam tutaj, tzn że trzeba się starać każdego dnia. Liczy się tylko ten dzień - bez myślenia: "jeszcze tylko 2 tygodnie na tej diecie i znowu sobie pojem" czy  "o rany całe życie bez słodyczy - co za masakra!". Zamiast tego liczy się po prostu to, aby wytrwać w swoich postanowieniach do końca dnia. I tak każdego dnia od nowa.


P.S. Jeśli chcesz podzielić się swoją opowieścią, napisz do mnie: beata@nowicka-misiewicz.com


P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

  • Imponujący wynik w tak krótkim czasie. Bardzo mi się podoba, że Ewa podkreśla wagę nawyków. Ale zawsze słyszałam, że bezpieczne odchudzanie to 0,5 – 1 kg na tydzień. Tutaj tempo było chyba dużo szybsze.

    • Beata Nowicka-Misiewicz

      To prawda. Może zaproszę Ewę i sama skomentuje, jak to było. Mnie się podoba,że motywacją jest zdrowie a sposobem trwała zmiana nawyków, która sprawia przyjemność.

  • Gratulacje! Tyle kilogramów w tak krótkim czasie…. ale to fakt, zmiana nawyków jest najważniejsza. Też z tym walczę;-)

Subscribe to our newsletter

Dlaczego tyjemy na wakacjach - 7 powodów

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zapisz się na newsletter.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

30 strategii jak jeść, żeby się nie objeść.

Na co dzień i od święta.  

autoresponder system powered by FreshMail