with 7 komentarzy
jak zwiększyć motywację

Jak zwiększyć motywację?

Kiedy wybierałam się na kolejne spotkanie Klubu Coacha w Częstochowie, nie wiedziałam, że wyjdę z niego z pewnym niepozornym, lecz niezwykłym przedmiotem. Jego wyjątkowość polega na tym, że ma moc budowania i utrzymywania wysokiej motywacji.

 

Ale zacznijmy od początku

Spotkanie było na temat twórczości a prowadziła je Magda Fres, coach i pisarka w jednej osobie. Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem poszukiwania w sobie stałej, wysokiej motywacji do tworzenia. A ów magiczny przedmiot dostała od swojego coacha.

 

Co to za przedmiot?

Kamyk. Dekoracyjny, delikatny kamyczek.(1-1,5 cm średnicy).

 

W jaki sposób pomaga?
Obdarza się go mocą poprzez nadanie mu myśli przewodniej, afirmacji.

A jak się go stosuje?
Ma się go zawsze przy sobie. W dłoni. A gdy dłonie są zajęte, przekłada się go do buta.

Po co?
Żeby go czuć i żeby jak najczęściej kierować na niego swoją uwagę.

jak zwiększyć motywację do odchudzania
A to po co?
By najczęściej jak się da, powtarzać afirmację.

I co wtedy?
Utrzymuje się wysoka motywacja i świadomość swojego celu.

I co to daje?
Działasz! Zmierzasz w stronę swojego celu.

 

Afirmacje

Po co stosować afirmacje? Posłużę się słowami Kamili Rowińskiej:

 

"Twój umysł jest jak ogród (...) Jeśli chcesz mieć w nim piękne myśli, musisz je zasiać i pielęgnować."

Przykładowe afirmacje (więcej  o afirmacjach napisałam tutaj):

 

Cel: Schudnąć.

Afirmacje do wyboru: Moje zadowolenie z mojego wyglądu jest dla mnie ważne! Moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze. Mój nowy sposób odżywiania jest dla mnie ważny. Jestem fit. Zrzucam to, co zbędne - jestem lżejsza i szczęśliwsza.

 

Cel: Nauczyć się asertywności.

Afirmacje do wyboru: Mam prawo dbać o swoje prawa. Mam prawo odmawiać. Mam prawo mieć swoje zdanie. Moja asertywność jest dla mnie ważna. Życie w zgodzie ze sobą jest dla mnie ważne. Mam prawo bronić się przed niesprawiedliwa krytyką.

 

Cel: Zarabiać więcej.

Afirmacje do wyboru: Otwieram się na bogactwo. Mam prawo godnie zarabiać. Jestem warta dobrze zarabiać. Dobre zarobki są dla mnie ważne. Rozwój firmy jest dla mnie ważny. 

 

Cel: Zwiększyć pewność siebie.

Afirmacje do wyboru: Jestem fajna, choć nie idealna. Lubię siebie taką, jaka jestem. Jestem wystarczająco dobra i nie muszę się zmieniać. Jestem w porządku. Bo jestem tego warta. Akceptuję siebie i mam gdzieś, co myślą o mnie inni.

 

To są tylko przykłady. Każdy musi znaleźć swoją najmocniejszą myśl, z którą dobrze się czuje i którą chce często powtarzać.

 

Co teraz?

Zdobądź taki mały, obły kamyczek. Zastanów się nad swoim celem, nad tym, do czego dążysz i na co chcesz przeznaczyć swoją energię. Znajdź afirmację, z którą będziesz się najlepiej czuć i daj sobie 2 tygodnie! Przez dwa tygodnie nie rozstawaj się z kamyczkiem, noś go w dłoni, a jeśli będziesz potrzebować obu dłoni, to w bucie. I pozwól sobie poczuć, jak wzrasta Twoja energia i motywacja. I działasz.

Jeśli ten cel jest dla Ciebie naprawdę ważny, warto spróbować, prawda?


 P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata


 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

 • Pierwszy raz o tym słyszę- choć o samych afirmacjach i ich mocy wiem. Ale sposób z kamyczkiem super- ja mam kilka kamyczków, kilka z nich to kamienie półszlachetne. Uwielbiam gładkość kamieni ich różnorodną barwę, przezroczystość koloru.Często ich dotykam, ale nigdy nie pomyślałam, że można ich używać w ten sposób. Totalnie mnie dziś zainspirowałaś. Dziękuje ci bardzo Beato!! Zostanę u ciebie na dłużej, może masz mi coś jeszcze ciekawego do zaproponowania na swoim blogu.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Bardzo dziękuję. Pisać zaczęłam niedawno i głównie z zakresu coachingu diety, ale Twój wpis zainspirował mnie, żeby jednak od czasu do czasu napisać coś z rozwoju osobistego. dzięki. Pozdrawiam 😉

 • Wierzę w afirmacje, ale jeszcze silniej wierzę w edukację. I zastanawiam się jeszcze tylko jak to powiązać. Afirmacje niestety wydają mi się sposobem na budowanie dość nietrwałych postaw, których podstawy leżą dużo głębiej, bo wynikają z doświadczeń, uwarunkowań, kontekstu, w którym ktoś się urodził, wychował… i samą afirmacją nie wiele się zdziała w życiu. Uważam, że trzeba wierzyć w siebie i utwierdzać się w swoich przekonaniach, także przez afirmacje, ale jeszcze ważniejsze jest otwarcie na edukację i na pracę nad sobą… Jednak przyznaję, że jeszcze za mało o afirmacjach wiem, żeby się wypowiadać. Piszę tylko o własnych ostatnich przemyśleniach.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Dziękuję za odpowiedź. Ja sama wcale nie używam na co dzień jakiś szczególnych afirmacji. Ale przyszedł mi teraz do głowy taki cytat: „Myśl pozytywnie, bo po co masz myśleć negatywnie.” 🙂 Natomiast w tej pracy z kamykiem te myśli mogą mieć dużą moc. Np. idę się zwolnić do pracodawcy, bo zakładam własną firmę, a w dłoni ściskam kamyk i powtarzam sobie „Moja niezależność jest dla mnie ważna” – tak na umocnienie się. Pozdrawiam

 • Anna Wiewiórowska

  Bardzo ciekawy tekst, Na pewno warto przyjrzeć mu sie bliżej .

 • Ciekawe podejście. Sporo się swego czasu naczytałam o tym jak to takie pozytywne stwierdzenia motywują, ale nie miałam motywacji :D, żeby je powtarzać. Może właśnie potrzeba było takiego kamyczka, żeby mi przypominał. Myślę jednak, że jeszcze więcej daje takie bardziej świadome uwierzenie we własne możliwości ;). Przynajmniej na razie takie mam doświadczenia.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Dziękuję za komentarz. Ja myślę, że taki kamyczek jest tylko jednym elementem większej układanki. Pozwala w określonym czasie mocno skupić się na celu. Ale żeby ten cel osiągnąć, to trzeba przede wszystkim działać. 🙂

Subscribe to our newsletter

Dlaczego tyjemy na wakacjach - 7 powodów

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zapisz się na newsletter.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

30 strategii jak jeść, żeby się nie objeść.

Na co dzień i od święta.  

autoresponder system powered by FreshMail