with 7 komentarzy
jak zwiększyć motywację

Jak zwiększyć motywację?

Kiedy wybierałam się na kolejne spotkanie Klubu Coacha w Częstochowie, nie wiedziałam, że wyjdę z niego z pewnym niepozornym, lecz niezwykłym przedmiotem. Jego wyjątkowość polega na tym, że ma moc budowania i utrzymywania wysokiej motywacji.

 

Ale zacznijmy od początku

Spotkanie było na temat twórczości a prowadziła je Magda Fres, coach i pisarka w jednej osobie. Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem poszukiwania w sobie stałej, wysokiej motywacji do tworzenia. A ów magiczny przedmiot dostała od swojego coacha.

 

Co to za przedmiot?

Kamyk. Dekoracyjny, delikatny kamyczek.(1-1,5 cm średnicy).

 

W jaki sposób pomaga?
Obdarza się go mocą poprzez nadanie mu myśli przewodniej, afirmacji.

A jak się go stosuje?
Ma się go zawsze przy sobie. W dłoni. A gdy dłonie są zajęte, przekłada się go do buta.

Po co?
Żeby go czuć i żeby jak najczęściej kierować na niego swoją uwagę.

jak zwiększyć motywację do odchudzania
A to po co?
By najczęściej jak się da, powtarzać afirmację.

I co wtedy?
Utrzymuje się wysoka motywacja i świadomość swojego celu.

I co to daje?
Działasz! Zmierzasz w stronę swojego celu.

 

Afirmacje

Po co stosować afirmacje? Posłużę się słowami Kamili Rowińskiej:

 

"Twój umysł jest jak ogród (...) Jeśli chcesz mieć w nim piękne myśli, musisz je zasiać i pielęgnować."

Przykładowe afirmacje (więcej  o afirmacjach napisałam tutaj):

 

Cel: Schudnąć.

Afirmacje do wyboru: Moje zadowolenie z mojego wyglądu jest dla mnie ważne! Moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze. Mój nowy sposób odżywiania jest dla mnie ważny. Jestem fit. Zrzucam to, co zbędne - jestem lżejsza i szczęśliwsza.

 

Cel: Nauczyć się asertywności.

Afirmacje do wyboru: Mam prawo dbać o swoje prawa. Mam prawo odmawiać. Mam prawo mieć swoje zdanie. Moja asertywność jest dla mnie ważna. Życie w zgodzie ze sobą jest dla mnie ważne. Mam prawo bronić się przed niesprawiedliwa krytyką.

 

Cel: Zarabiać więcej.

Afirmacje do wyboru: Otwieram się na bogactwo. Mam prawo godnie zarabiać. Jestem warta dobrze zarabiać. Dobre zarobki są dla mnie ważne. Rozwój firmy jest dla mnie ważny. 

 

Cel: Zwiększyć pewność siebie.

Afirmacje do wyboru: Jestem fajna, choć nie idealna. Lubię siebie taką, jaka jestem. Jestem wystarczająco dobra i nie muszę się zmieniać. Jestem w porządku. Bo jestem tego warta. Akceptuję siebie i mam gdzieś, co myślą o mnie inni.

 

To są tylko przykłady. Każdy musi znaleźć swoją najmocniejszą myśl, z którą dobrze się czuje i którą chce często powtarzać.

 

Co teraz?

Zdobądź taki mały, obły kamyczek. Zastanów się nad swoim celem, nad tym, do czego dążysz i na co chcesz przeznaczyć swoją energię. Znajdź afirmację, z którą będziesz się najlepiej czuć i daj sobie 2 tygodnie! Przez dwa tygodnie nie rozstawaj się z kamyczkiem, noś go w dłoni, a jeśli będziesz potrzebować obu dłoni, to w bucie. I pozwól sobie poczuć, jak wzrasta Twoja energia i motywacja. I działasz.

Jeśli ten cel jest dla Ciebie naprawdę ważny, warto spróbować, prawda?


 P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do facebookowej grupy wsparcia:

 

Jak odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia.

 

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata


 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

 • Pierwszy raz o tym słyszę- choć o samych afirmacjach i ich mocy wiem. Ale sposób z kamyczkiem super- ja mam kilka kamyczków, kilka z nich to kamienie półszlachetne. Uwielbiam gładkość kamieni ich różnorodną barwę, przezroczystość koloru.Często ich dotykam, ale nigdy nie pomyślałam, że można ich używać w ten sposób. Totalnie mnie dziś zainspirowałaś. Dziękuje ci bardzo Beato!! Zostanę u ciebie na dłużej, może masz mi coś jeszcze ciekawego do zaproponowania na swoim blogu.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Bardzo dziękuję. Pisać zaczęłam niedawno i głównie z zakresu coachingu diety, ale Twój wpis zainspirował mnie, żeby jednak od czasu do czasu napisać coś z rozwoju osobistego. dzięki. Pozdrawiam 😉

 • Wierzę w afirmacje, ale jeszcze silniej wierzę w edukację. I zastanawiam się jeszcze tylko jak to powiązać. Afirmacje niestety wydają mi się sposobem na budowanie dość nietrwałych postaw, których podstawy leżą dużo głębiej, bo wynikają z doświadczeń, uwarunkowań, kontekstu, w którym ktoś się urodził, wychował… i samą afirmacją nie wiele się zdziała w życiu. Uważam, że trzeba wierzyć w siebie i utwierdzać się w swoich przekonaniach, także przez afirmacje, ale jeszcze ważniejsze jest otwarcie na edukację i na pracę nad sobą… Jednak przyznaję, że jeszcze za mało o afirmacjach wiem, żeby się wypowiadać. Piszę tylko o własnych ostatnich przemyśleniach.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Dziękuję za odpowiedź. Ja sama wcale nie używam na co dzień jakiś szczególnych afirmacji. Ale przyszedł mi teraz do głowy taki cytat: „Myśl pozytywnie, bo po co masz myśleć negatywnie.” 🙂 Natomiast w tej pracy z kamykiem te myśli mogą mieć dużą moc. Np. idę się zwolnić do pracodawcy, bo zakładam własną firmę, a w dłoni ściskam kamyk i powtarzam sobie „Moja niezależność jest dla mnie ważna” – tak na umocnienie się. Pozdrawiam

 • Anna Wiewiórowska

  Bardzo ciekawy tekst, Na pewno warto przyjrzeć mu sie bliżej .

 • Ciekawe podejście. Sporo się swego czasu naczytałam o tym jak to takie pozytywne stwierdzenia motywują, ale nie miałam motywacji :D, żeby je powtarzać. Może właśnie potrzeba było takiego kamyczka, żeby mi przypominał. Myślę jednak, że jeszcze więcej daje takie bardziej świadome uwierzenie we własne możliwości ;). Przynajmniej na razie takie mam doświadczenia.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Dziękuję za komentarz. Ja myślę, że taki kamyczek jest tylko jednym elementem większej układanki. Pozwala w określonym czasie mocno skupić się na celu. Ale żeby ten cel osiągnąć, to trzeba przede wszystkim działać. 🙂

Bezpłatny PDF w prezencie.

 

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowych (newsletter).

autoresponder system powered by FreshMail