with Brak komentarzy
coaching diety Beata Nowicka - Misiewicz

Pozwól, że opowiem Ci, w jaki sposób pomagam: co to jest COACHING DIETY, jakie przynosi efekty i co robię, żeby pomóc Ci je osiągnąć.

 

Coaching to rodzaj treningu motywacyjnego, który wywodzi się z psychologii sportu. Timothy Gallwey, ekspert w dziedzinie tenisa odkrył, że najtrudniejszy przeciwnik to nie ten,który znajduje się po drugiej stronie siatki, ale ten w głowie zawodnika. Sam/a dobrze wiesz, że nie wystarczy posiadać wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. I nie wystarczy mieć dietę ułożoną przez dietetyka. Często nie wystarczy nawet to, że naprawdę chcesz schudnąć. Po prostu czasem jesteś bezsilny/a wobec jedzenia - smakołyków, słodyczy, czy przekąsek. Wtedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty (psychologa czy coacha właśnie) tak jak kiedyś skorzystał z niej Adam Małysz po to, by wygrywać. I wygrywał 🙂

 

Jakie są efekty korzystania z coachingu diety?

- spadki motywacji są o wiele rzadsze i słabsze, ponieważ każde spotkanie z coachem "stawia Cię na nogi" i mobilizuje do dalszych starań;

- zaczynasz żyć bardziej świadomie, a przez to lepiej kontrolować co, kiedy i ile jesz;

- opracowujesz metody radzenia sobie z pokusami i niekorzystnymi nawykami;

- lepiej radzisz sobie z emocjami i stresem;

- zyskujesz większe zadowolenie z siebie i swojego życia;

- w efekcie jesz i żyjesz zdrowiej, a Twoja waga spada.

 

Jak to robię?

Coaching opiera się na tym, jaki cel wyznaczysz sobie Ty, jako klient. To również Ty masz w sobie wszelkie zasoby, żeby ten cel osiągnąć. A ja, jako coach pomagam Ci w tym, żebyś to wszystko z siebie wydobył/a i zaczął/ęła działać. A im więcej działasz, tym więcej masz sukcesów i tym bardziej motywujesz się do wytrwania w swoich postanowieniach.

 

Choć to Ty jesteś ekspertem od swojego życia i odchuchania, i Ty decydujesz,o czym będziemy rozmawiać na kolejnych sesjach, to jednak zwykle w czasie coachingu diety poruszamy takie tematy:

 

1. Z jakich powodów sięgam po jedzenie? Jak to ograniczyć?

2. Dlaczego jedzenie jest dla mnie ważne? Co jest od niego ważniejsze?

3. Jem pod wpływem emocji - jakie to emocje? Jak to powstrzymać? Jak to zrobić, żeby nie zajadać smutku, złości, nudy czy niepokoju?

4. Jak zmotywować się do aktywności fizycznej?

5. Kiedy już osiągnę upragnioną wagę - co jeszcze zmieni się w moim życiu? Co zmieni się u mnie? Na kogo jeszcze to wpłynie?

6. Mam przed sobą ważne wydarzenie - wesele, wakacje, święta - jak się do nich przygotować, żeby nie "popłynąć"?

7. Jak się motywować do przestrzegania diety?

8. Które z moich nawyków wspierają moje odchudzanie, a które mu zagrażają?

9. Jakie są moje przekonania i co z nimi zrobić?

10. Na ile jestem zadowolony/a z różnych dziedzin mojego życia? Jak ma się do tego jedzenie i kłopoty z utrzymaniem diety?

 

Oraz każdy inny temat, który w danej chwili jest dla Ciebie ważny i przybliża Cię do osiągnięcia celu.

 

Jestem psychologiem, nie dietetykiem. Jestem też osobą, która sama schudła skutecznie i na stałe. Nie podpowiem Ci, co masz jeść, ale pomogę odkryć Ci, co i jak jeść, aby Ci to służyło. W razie potrzeby współpracuję z gabinetem dietetycznym i psychoterapeutami.

 

Jak to wygląda organizacyjnie?

Na początku bardzo ważne jest, żeby spotkania były częste i regularne, najlepiej raz w tygodniu przez co najmniej 2 miesiące. Po ok 10 sesjach odczujesz całym/całą sobą działanie coachingu, czyli zyskasz zdecydowaną kontrolę nad swoim jedzeniem i zdrowszym stylem życia. Drobniejsze efekty będziesz czuła już po każdej sesji.

 

Po tych pierwszych 10 sesjach, spotkania mogą być rzadsze - co 2, 3 tygodnie (ale nie rzadziej, bo wtedy spada motywacja) - ich celem jest przede wszystkim utrwalenie zmian. Dobrze, gdyby cały proces trwał co najmniej pół roku. W ten sposób zyskasz pewność, że tym razem odchudzasz się skutecznie i już ostatni raz!!! Ale możesz zakończyć proces coachingowy w każdej chwili.

 

Jeśli zaczniesz i wytrwasz, to ani Boże Narodzenia, ani Wielkanoc, ani wesela czy wakacje nie będą Cię przerażały i nie będą skutkowały nadmiarem kilogramów.

 

Dodatkowo możesz brać udział w warsztatach oraz w wsparciu grupowym. Warsztaty organizuję w Częstochowie w odpowiedzi na potrzeby moich klientek, i dotyczą tematów, które trudno omówić w czasie sesji, gdyż wymagają przekazania profesjonalnej wiedzy ( komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem i emocjami itp).

 

Brzmi zachęcająco?

 

Zapraszam na bezpłatną sesję próbną (telefon lub skype)!

 

Tak, chcę się umówić na bezpłatną sesję próbną!


P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet

 

 EMOCJI SIĘ NIE JE

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

Subscribe to our newsletter

Dlaczego tyjemy na wakacjach - 7 powodów

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zapisz się na newsletter.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

30 strategii jak jeść, żeby się nie objeść.

Na co dzień i od święta.  

autoresponder system powered by FreshMail