with 3 komentarze

Jakiś czas temu pod postem "Pilnuj swojego progu sytości" w mojej grupie na Facebooku pojawił się taki komentarz i pytanie Klaudii:

 

czy liczenie kalorii ma sens

 

I ten komentarz zainspirował mnie do przygotowania nagrania. 

 

Odpowiadam w nim na pytanie, czy wyliczanie i jedzenie tej samej ilości kalorii każdego dnia ma sens?

Czy warto liczyć na sygnały z ciała czy jednak lepiej ustawiać budzik co 3 godziny i wtedy jeść?

 

Co prawda o takie tematy jak zaburzenia jedzenia, czy inne choroby zaburzające odczuwanie głodu i sytości tylko zahaczyłam, ale mam nadzieję, że to otworzy dyskusję. 

 

Zapraszam do obejrzenia lub odsłuchania nagrania.

 

A jeśli wolisz, to nagrania możesz posłuchać (po kliknięciu w przycisk przeniesiesz się do dropboxa, gdzie nagranie możesz odsłuchać bezpośrednio lub je pobrać).

 

AUDIO

 

Jeśli po obejrzeniu czy odsłuchaniu nagrania będziesz zastanawiać się, czy Twój apetyt dobrze działa i możesz na nim polegać, zapraszam Cię do sprawdzenia sobie tego w tym teście:

 

Czy zajadam emocje i stres?

 

 


 

P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet

 

 EMOCJI SIĘ NIE JE

 

Na Facebooku znajdziesz mnie TUTAJ. Zapraszam do polubienia.

Beata

 

 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

 • Anna Cxecxe

  Od prawie 2 lat liczę kalorie i tylko to pozwoliło mi schudnąć. Nie liczę codziennie ale staram się to robić w tygodniu, około 1800kcal na dzień. Schudłam 20kg z wagi 86 na 66kg. Chciałabym jeszcze schudnąć ostatnie 4kg. Teraz nie liczę codziennie ale muszę się kontrolować bo mam dni gdzie mocno przesadzam i tracę kontrole, liczenie zapisywanie daje mi poczucie kontroli. Zajadam emocje a po raz pierwszy w życiu udało mi się liczeniem trwale schudnąć bez wahań. Długa historia, nadal czuje ze coś trzeba zmienić bo muszę się ciagle pilnować. Cieszę się ze trafiłam na ta stronę. A osobom którym wydaje się ze jedzą mało a sa grube polecam choćby zapisywać co jedzą to już powoduje ze zjemy mniej, warto tez przeliczyć bo często wydaje nam się ze przecież tak mało jemy a to nie prawda, sami siebie oszukujemy.

  • Beata Nowicka-Misiewicz

   Dziękuję za komentarz i gratuluję wyniku. Ale tak jak piszesz-sukces będzie częściowy, dopóki nie odzyska się spokoju w temacie jedzenia i poczucia, że to się dzieje samo i nie trzeba się ciągle kontrolować. Powodzenia!

   • Anna Cxecxe

    to prawda, ale zawsze to jakieś dobre rozwiązanie na początek, lepiej tak niż w ogóle dać się całkowicie wciągnąć nałogowi jedzenia 🙂

Subscribe to our newsletter

Dlaczego tyjemy na wakacjach - 7 powodów

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zapisz się na newsletter.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

30 strategii jak jeść, żeby się nie objeść.

Na co dzień i od święta.  

autoresponder system powered by FreshMail