with 2 komentarze
Pokochaj kursy online!

Zalety kursów online - widzę ich sporo. O wszystkich opowiem. Bo naprawdę je pokochałam!

 

A wszystko zaczęło się zaledwie ponad rok temu.

Wiosną 2015 roku trafiłam w newsletterze Małgosi Żukowskiej na zaproszenie do kursu online "Jestem bogata".  O Izie Kaźmierczak i Ewie Tyralik wcześniej nie słyszałam, ale przekonały mnie do siebie już na pierwszym webinarze. Kurs kupiłam i zdecydowałam się pracować z nim wytrwale, bo trwał aż 7 tygodni. I słowa dotrzymałam. Kurs zachwycił mnie zawartością merytoryczna, formą i dopracowaniem szczegółów. W pewien sposób stał się wzorem dla mnie, gdy tworzyłam swój kurs (biorąc udział w kursie na temat budowanie kursów u Ariadny Wiczling). Od tamtej wiosny zaczęłam poszukiwać kolejnych webinarów i szkoleń online. Dziś mogę powiedzieć, że uwielbiam kursy online i uczestniczę w kilku na raz. Dlaczego tak bardzo mi się podobają?  W czym przewyższają szkolenia stacjonarne?

 

1. Dostępne dla każdego

Oczywiście, dla każdego kto ma internet i sprzęt do niego. Bez wychodzenia z domu. Dają niesamowite możliwości rozwoju osobom niepełnosprawnym, chorym czy w inny sposób ograniczonym mobilnie. Ja korzystałam w ciąży, połogu i podczas urlopu macierzyńskiego, kiedy samotne wyjście na zakupy było nie lada wyczynem, a co dopiero wyjazd na szkolenie! Poniekąd uwięziona fizycznie w domu, rozwijałam się ( i nadal rozwijam) w stopniu ogromnym! W zasadzie każdego dnia, uczę się i doświadczam czegoś nowego.

 

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

I mam tu na myśli czas na dojazd ale i samo szykowanie się do takiego wyjścia (Szczególnie panie wiedzą o co chodzi 🙂 ). Równocześnie jest to oszczędność pieniędzy na dojazdy oraz na utrzymanie w czasie dłuższych szkoleń. Ale i samo to, że kursy online są po prostu tańsze. Szczególnie warto decydować się na pierwsze edycje kursów, kiedy to autorzy dopiero testują materiał i startują z naprawdę promocyjnymi cenami.

 

3. Oferty bezpłatne

To, co jest też mocną stroną szkoleń online, to fakt, że w ramach działań marketingowych, wiele webinarów, mini-kursów i szkoleń prowadzonych jest po prostu za darmo (no może nie do końca, bo płacisz swoim adresem email). Są one tylko wstępem do wiedzy oferowanej w płatnych kursach, ale zawierają zwykle naprawdę przydatne i wartościowe treści.

 

4. Wiele kanałów komunikacji

Kursy online mogą zachwycać bogactwem i różnorodnością materiałów - jest tekst pisany, film, nagranie audio, muzyka, prezentacja, zdjęcie, dyskusja. A do tego zadania i ćwiczenia. I spotkanie live - webinar czy hangout. Dla wzrokowca, dla słuchowca, dla kinestetyka. 

 

5. Elastyczność

Kursy online są zwykle dostępne przez rok od momentu zakupu lub już na zawsze. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Można pracować z nimi w swoim tempie i wracać do nich wielokrotnie i w każdej chwili. Idealne dla osób zajętych w ciągu dnia. 

 

Zalety kursów on-line

 

6. Rozpiętość czasowa

To ogromna różnica dostać określoną wiedzę w ciągu jednego, stacjonarnego szkolenia weekendowego i próbować to wszytko na raz ogarnąć, zrozumieć, zapamiętać i wcielić w życie. A z drugiej strony dostać ten sam materiał pocięty np na 20 krótkich lekcji, które można stopniowo realizować i utrwalać. Robić przerwy tam, gdzie trudniej, przyspieszać, gdzie jest łatwiej. A potem jeszcze przejść przez ten sam kurs z kolejną edycją i poczuć, że to naprawdę działa! Niektóre onlinowe programy trwają nawet 9 miesięcy i są nastawione na powolną, ale trwałą zmianę.

 

7. Globalizacja

Możliwość uczestniczenia w kursie stworzonym w każdym miejscu na świecie. Wystarczy określona znajomość języka (i odwaga). I z każdego miejsca na świecie - od lat mieszkać za granicą, a uczyć się w polskim kursie, z polską ekipą i wsparciem. I po polsku. Bezcenne. 

 

8. Kontakt z najlepszymi

Kursy i szkolenia online dają możliwość uczenia się u najbardziej wybitnych nauczycieli, trenerów, mentorów z całego świata - poznanie ich wiedzy i warsztatu pracy za stosunkowo niskie pieniądze (czasem 10 czy nawet 20 razy niższe niż w czasie spotkań stacjonarnych). A niejednokrotnie można zadać pytania i otrzymać na nie odpowiedź bezpośrednio od swojego guru i autorytetu. To robi wrażenie!

 

9. Grupy wsparcia

Niesamowita moc grup wsparcia tworzonych w mediach społecznościowych. Daje to niepowtarzalną motywację i wszystkie możliwe rodzaje wsparcia. Ja korzystam z grup z dużym zaangażowaniem, pomagam i dostaję pomoc. 

 

10. Opieka autora kursu

Zwykle w kursie pojawia się opcja "opieki" sprawowanej przez autora kursu przez pewien określony czas. Autor angażuje się w kursową grupę wsparcia, odpowiada na maile, czy prowadzi dodatkowe webinary z możliwością zadawanie pytań. I pomoc trwa nie jeden dzień, ale zwykle cały okres trwania kursu (np. 3-4 tygodnie), a w ograniczonym stopniu również po nim. Więc można wiedzę przetestować, zadziałaś praktycznie, a potem pytać i uczyć się na własnym doświadczeniu. Bajka, prawda?!

 

Aha,

mogę jeszcze dodać:

 

Anonimowość

Lub przynajmniej większa anonimowość niż w przypadku szkoleń stacjonarnych, gdzie musisz pojawić się osobiście. W internecie można się trochę bardziej schować i poruszyć tematy, o których trudno mówić otwarcie. Być z ludźmi i uczyć się w grupie mimo nieśmiałości czy niepełnosprawności.

 

Kupuję kursy, ale też zapisuję się na wiele bezpłatnych i naprawdę je robię, bo uwielbiam się rozwijać. I zawsze wiedziałam, że będę się uczyć całe życie 🙂 A teraz jest to o wiele łatwiejsze. 

 

TAK, zdecydowanie są takie okoliczności i takie tematy, gdzie szkolenia online sprawdzają się świetnie. 

 

P.S. Kursy są wciągające (szczególnie zapisywanie się na nie), ale wybieraj je z namysłem. Dzięki temu wystarczy Ci czasu i chęci, aby wykonywać je z zaangażowaniem i do końca, bo tylko wtedy przyniosą efekt.

 


 P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

  • masz rację kursy online to świetna sprawa,

    wystarczy tylko trochę samodyscypliny

    sama kiedyś korzystałam z takiego kursu

  • Uwielbiam kursy online! Nauczylam sie w ten sposob wordpressa i skonczylam jeden kurs online edx dotyczacy prawa miedzynarodowego. Szczerze mowiac cos swietnego – ucze sie, kiedy chce, moge dzialac we wlasnym tempie i przede wszystkim ta oszczednosc czasu !

Subscribe to our newsletter

Dlaczego tyjemy na wakacjach - 7 powodów

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zapisz się na newsletter.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

Nawyki, które tuczą. Nawyki, które odchudzają.

   

autoresponder system powered by FreshMail
 

30 strategii jak jeść, żeby się nie objeść.

Na co dzień i od święta.  

autoresponder system powered by FreshMail