Wychowanie bez nagród i kar

 

 

cz.1. Kary i nagrody, a może coś w zamian?

cz.2. Miłość bezwarunkowa.

Wychowanie bez nagród i kar - czy to możliwe?

A czy może być inaczej?  - pewnie się zastanawiasz. Karne jeżyki, zbieranie uśmiechniętych słoneczek, plusy i minusy - do tego kiedyś przekonywała nas Superniania i w jej programach wszystko tak świetnie działało. Czy jest więc coś złego w stosowaniu kar, a tym bardziej nagród i pochwał?

Jeśli chcesz zgłębić ten temat, jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości co do stosowanych przez siebie metod wychowawczych, lub co najmniej poznać inne spojrzenie na wychowanie, to zapraszam Cię na ten niezwykły i poruszający warsztat, po którym spojrzysz na siebie, swoje dziecko i jego wychowywanie nowymi oczami.

Ten warsztat, to dwa 3 godzinne spotkania, w czasie których przemyślimy, omówimy  i doświadczymy następujące zagadnienia:

  • Czy kary i nagrody są skutecznymi metodami wychowawczymi?
  • Jakie są plusy a jakie minusy stosowania kar i nagród?
  • Jaka jest dla nich alternatywa?
  • Jakie ryzyko niosą ze sobą pochwały?
  • Jak chwalić prawidłowo?
  • Co to jest miłość bezwarunkowa i po co ona jest dziecku potrzebna?
  • Jak ją okazywać?

"Moim zdaniem, to ciekawie przygotowany, bardzo wartościowy warsztat z cenną dawką wiedzy do wykorzystania w życiu codziennym.

Podobała mi się profesjonalnie przygotowana prowadząca z dużą wiedzą i dużym doświadczeniem.
Warsztat utwierdził mnie w przekonaniu, że kary i nagrody nie są konieczne w procesie wychowania zdrowego emocjonalnie człowieka, a stosowane mogą wyrządzić szkodę.

Polecam ten warsztat rodzicom,i którzy chcą nauczyć się traktować dzieci jak pełnowartościowe osoby z prawem do własnego zdania, chcą wychować dzieci w miłości i szacunku bez manipulacji i agresji słownej."

Marta Pardela - Piątek

"Wychowanie bez nagród i kar to bardzo odkrywczy warsztat i wnoszący wiele nowych punktów widzenia na to, jak podchodzę i jak powinienem podchodzić do wychowania dzieci.

A co najważniejsze wyszedłem po nim z gotowymi pomysłami! Gorąco polecam Beatę!"

 

Tomasz Kuk

Szukaj informacji o najbliższym terminie w zakładce Co nowego, oraz na moim fanpagu i na profilu FB SELF - Terapia i Rozwój.