with Brak komentarzy
coaching diety Beata Nowicka - Misiewicz

Pozwól, że opowiem Ci, w jaki sposób pomagam: co to jest COACHING DIETY, jakie przynosi efekty i co robię, żeby pomóc Ci je osiągnąć.

 

Coaching to rodzaj treningu motywacyjnego, który wywodzi się z psychologii sportu. Timothy Gallwey, ekspert w dziedzinie tenisa odkrył, że najtrudniejszy przeciwnik to nie ten,który znajduje się po drugiej stronie siatki, ale ten w głowie zawodnika. Sam/a dobrze wiesz, że nie wystarczy posiadać wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. I nie wystarczy mieć dietę ułożoną przez dietetyka. Często nie wystarczy nawet to, że naprawdę chcesz schudnąć. Po prostu czasem jesteś bezsilny/a wobec jedzenia - smakołyków, słodyczy, czy przekąsek. Wtedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty (psychologa czy coacha właśnie) tak jak kiedyś skorzystał z niej Adam Małysz po to, by wygrywać. I wygrywał 🙂

 

Jakie są efekty korzystania z coachingu diety?

- spadki motywacji są o wiele rzadsze i słabsze, ponieważ każde spotkanie z coachem "stawia Cię na nogi" i mobilizuje do dalszych starań;

- zaczynasz żyć bardziej świadomie, a przez to lepiej kontrolować co, kiedy i ile jesz;

- opracowujesz metody radzenia sobie z pokusami i niekorzystnymi nawykami;

- lepiej radzisz sobie z emocjami i stresem;

- zyskujesz większe zadowolenie z siebie i swojego życia;

- w efekcie jesz i żyjesz zdrowiej, a Twoja waga spada.

 

Jak to robię?

Coaching opiera się na tym, jaki cel wyznaczysz sobie Ty, jako klient. To również Ty masz w sobie wszelkie zasoby, żeby ten cel osiągnąć. A ja, jako coach pomagam Ci w tym, żebyś to wszystko z siebie wydobył/a i zaczął/ęła działać. A im więcej działasz, tym więcej masz sukcesów i tym bardziej motywujesz się do wytrwania w swoich postanowieniach.

 

Choć to Ty jesteś ekspertem od swojego życia i odchuchania, i Ty decydujesz,o czym będziemy rozmawiać na kolejnych sesjach, to jednak zwykle w czasie coachingu diety poruszamy takie tematy:

 

1. Z jakich powodów sięgam po jedzenie? Jak to ograniczyć?

2. Dlaczego jedzenie jest dla mnie ważne? Co jest od niego ważniejsze?

3. Jem pod wpływem emocji - jakie to emocje? Jak to powstrzymać? Jak to zrobić, żeby nie zajadać smutku, złości, nudy czy niepokoju?

4. Jak zmotywować się do aktywności fizycznej?

5. Kiedy już osiągnę upragnioną wagę - co jeszcze zmieni się w moim życiu? Co zmieni się u mnie? Na kogo jeszcze to wpłynie?

6. Mam przed sobą ważne wydarzenie - wesele, wakacje, święta - jak się do nich przygotować, żeby nie "popłynąć"?

7. Jak się motywować do przestrzegania diety?

8. Które z moich nawyków wspierają moje odchudzanie, a które mu zagrażają?

9. Jakie są moje przekonania i co z nimi zrobić?

10. Na ile jestem zadowolony/a z różnych dziedzin mojego życia? Jak ma się do tego jedzenie i kłopoty z utrzymaniem diety?

 

Oraz każdy inny temat, który w danej chwili jest dla Ciebie ważny i przybliża Cię do osiągnięcia celu.

 

Jestem psychologiem, nie dietetykiem. Jestem też osobą, która sama schudła skutecznie i na stałe. Nie podpowiem Ci, co masz jeść, ale pomogę odkryć Ci, co i jak jeść, aby Ci to służyło. W razie potrzeby współpracuję z gabinetem dietetycznym i psychoterapeutami.

 

Jak to wygląda organizacyjnie?

Na początku bardzo ważne jest, żeby spotkania były częste i regularne, najlepiej raz w tygodniu przez co najmniej 2 miesiące. Po ok 10 sesjach odczujesz całym/całą sobą działanie coachingu, czyli zyskasz zdecydowaną kontrolę nad swoim jedzeniem i zdrowszym stylem życia. Drobniejsze efekty będziesz czuła już po każdej sesji.

 

Po tych pierwszych 10 sesjach, spotkania mogą być rzadsze - co 2, 3 tygodnie (ale nie rzadziej, bo wtedy spada motywacja) - ich celem jest przede wszystkim utrwalenie zmian. Dobrze, gdyby cały proces trwał co najmniej pół roku. W ten sposób zyskasz pewność, że tym razem odchudzasz się skutecznie i już ostatni raz!!! Ale możesz zakończyć proces coachingowy w każdej chwili.

 

Jeśli zaczniesz i wytrwasz, to ani Boże Narodzenia, ani Wielkanoc, ani wesela czy wakacje nie będą Cię przerażały i nie będą skutkowały nadmiarem kilogramów.

 

Jeśli już wiesz, że Twoim problemem jest zajadanie emocji i stresu, czyli uzależnienie od jedzenia czy inaczej mówiąc, jedzenie kompulsywne, to proponuję pakiet - kurs EMOCJI SIĘ NIE JE wraz z sesjami ze mną (rozmowy mogą mieć charakter coachingu lub konsultacji).

 

Dodatkowo możesz brać udział w szkoleniach online, które stworzyłam w odpowiedzi na potrzeby moich klientek, i dotyczą tematów, które trudno omówić w czasie sesji, gdyż wymagają przekazania profesjonalnej wiedzy ( komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem i emocjami itp).

 

Brzmi zachęcająco?

 

Zapraszam na sesję próbną (telefon lub skype)!

 

 

Tak, chcę się umówić na sesję próbną!

 

 

 

Jeśli nie jesteś pewna, czy zajadasz emocje i stres, to zapraszam Cię do zajrzenia do tego krótkiego testu:

 

 

CZY ZAJADEM EMOCJE I STRES?

 


P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej grupy na FB Jak odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia. 

oraz na stronę programu online dla kobiet

 

 EMOCJI SIĘ NIE JE

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

Bezpłatny PDF w prezencie.

 

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowych (newsletter).

autoresponder system powered by FreshMail
 

Subscribe to our newsletter

Get updates direct to your inbox.

autoresponder system powered by FreshMail