Na początek bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi w ankiecie. Już wiem, czego najbardziej potrzebujecie i na czym się skupić.

Materiały będę przygotowywała w różnej formie w zależności od skomplikowania tematu.

A poniżej odpowiadam na wszystkie zgłoszenia z ankiety.

Niektóre z tych tematów rozwinę w livach i nagraniach.

Zapraszam po szczegóły:

Bardzo się cieszę, że ten temat jest na 1. miejscu, bo bardzo chcę go przygotować! Zrobiłam nawet pierwszy szkic – chcę go zrobić w formie kursu online pełnego wartościowych i sprawdzonych inspiracji i praktycznych podpowiedzi. Sprawdzonych na własnej skórze. 

AKCJA MOTYWACJA – kurs online TUTAJ

Nie dziwię się, że jest to numer 2. – to spory problem. Chętnie podzielę się wiedzą. Myślę o szkoleniu online, które przez 24 godziny będzie dostępne bezpłatne, a potem przeniesione na platformę kursową wraz z notatkami i dodatkowymi inspiracjami.

Na razie mam na ten temat kilka artykułów – podlinkowałam je poniżej w pytaniu o słodycze.

Dobra wiadomość – na te materiały nie trzeba czekać 🙂

Mam bardzo wartościowe nagranie na YT na temat 4 najważniejszych metod radzenia sobie ze stresem TUTAJ 

Oraz mini kurs online StresoZARADNA to JA! TUTAJ 

Przyznam, że to moje marzenie – porozmawiać z kobietami, które odzyskały spokój w temacie jedzenia. Po drodze skorzystały z Emocji się nie je, a dalej poszły w różnych kierunkach, w dużej mierze pomagają teraz innym.

Termin – jesień.

Tu też mam dobrą wiadomość – nie musisz czekać. 

Możesz skorzystać z bezpłatnego nagrania o 5 krokach do asertywności przy stole TUTAJ.

Lub możesz skorzystać z naprawdę świetnego kursu z wieloma dodatkami ASERTYNOŚĆ PRZY STOLE, czyli jak przestrzegać swoich postanowień dietetycznych w towarzystwie.

To jest temat od którym myślę o dawna, ale potrzebuję zebrać więcej informacji – Waszych historii.

Przygotuję nagranie lub szkolenie bezpłatne.

Termin – jesień

Ten temat musi poczekać.

A teraz odpowiedzi na Wasze pytania:

Hmm, Na to nie da się krótko odpowiedzieć. Choć może się da – jak człowiek nie zajada emocji, to jedzenie nie dominuje jego życia. 

Kiedy je z powodu głodu z brzucha (a nie z głowy, czyli nie z emocji) i kończy to jedzenie, zanim się przeje, to nie czuje wyrzutów sumienia z tego powodu. A jak pozbyć się zajadania emocji? To już dłuższa historia. TUTAJ jest artykuł o 3 filarach wychodzenia z zajadania emocji i stresu.

I jeszcze jeden ważny film – Co zrobić, żeby jedzenie przestało być sensem życia (i tyle o nim nie myśleć) TUTAJ

TUTAJ jest nagranie o tym, jak uchronić dzieci przed zajadaniem emocji.

Zapraszam do programu przyjaznej asertywności Kobieta Pewna Siebie TUTAJ – kolejna edycja startuje w lipcu.

Nagranie audio o pewności siebie TUTAJ

Mam na ten temat nagranie TUTAJ – Jak nauczyć dzieci asertywności

Ciekawy temat na nagranie. Póki co mogę polecić książki, np „Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały. Jak słuchać …” – bardzo wartościowy rozdział o emocjach. 

Zapraszam też na mój kanał MOCNI RODZICE MOCNE DZIECI TUTAJ.

Przykro mi  – nie jestem dietetykiem, nie wypowiadam się na temat diet leczniczych a odchudzających nie polecam. O dietach napisałam na samym początku istnienia mojego bloga TUTAJ 

Moja odpowiedź na szybko brzmi – podjąć współpracę ze specjalistą, np  dietetykiem klinicznym, bardzo dobrze się przebadać i poszukać przeszkód zdrowotnych. Do tego upewnić się, czy na pewno nie ma nawyków, które sabotują odchudzanie (choćby te 3 zachowania, o których mówię w bezpłatnej serii TUTAJ, czyli podjadanie, przejadanie się i głodzenie). Zdrowe odżywianie nie jest gwarantem chudnięcia.

Tu mogę póki zaprosić do szkolenia „Jak zdobyć pieniądze na realizację marzeń i planów TUTAJ. W bonusie do szkolenia jest nagranie „3 moje lekcje na temat budowania bezpieczeństwa finansowego” oraz lista linków inspirujących osób, od których można uczyć się nt finansów. 

Jako ludzie odczuwamy głód i przejedzenie. Sytości nie poczujemy wyraźnie, jest to raczej intuicyjne. Jedząc uważnie i będąc w kontakcie ze sobą uczymy się, jaka ilość jedzenia jest dla nas wystarczająca. Mam  takie nagranie na ten temat TUTAJ. 

Po pierwsze zaburzenia odżywiania się różne: anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia itp W szczegółach metody wychodzenia z tych problemów będą różne. Może być potrzebna psychoterapia. A może być potrzebna farmakoterapia. Jednak w ogóle, łączy je jedno przede wszystkim – odbudowanie relacji z samą sobą. Bo to, że temat dotyczy jedzenia, jest tylko objawem. A więc skupianie się na objawie, czyli na jedzeniu, nie przyniesie uzdrowienia. Uzdrowienie jest w czymś bardzo podstawowym – miłości do siebie, szacunku do siebie, w dobrym siebie traktowaniu. To jest prawdziwy kierunek pracy, choć metody po drodze mogą być różne. Ja mogę ponownie zaprosić do kilku moich nagrań TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

Jest kilka powodów, m.in. traktowanie diety jako czegoś tymczasowego, co się kończy, a potem wraca się do starych nawyków. TUTAJ mówię o tym, co zrobić, żeby schudnąć na stałe. Inna sprawa to tzw. wtórne korzyści z posiadania kilogramów. Napisałam o tym TUTAJ

Na tę chwilę mogę zaprosić do takich miejsc: 

  • O uzależnieniu od jedzenia TUTAJ
  • O mące i cukrze TUTAJ
  • O apetycie na słodycz TUTAJ

Przykro mi, nie ma takich technik. Gdyby były, to ich twórca byłby bogaty a ten problem by nie istniał. To jest praca, która jest procesem powracania do siebie, praca w 3 obszarach, o których mówię TUTAJ

W tym procesie zdrowienia są pewne metody, wskazówki, ale wyrwane z kontekstu nie dadzą trwałego efektu.

Książka, która dość dużo uwagi poświęca emocjom TUTAJ, bardziej dla osób zajadających emocje niż uzależnionych od jedzenia. (zajadający mają więcej kontroli nad swoim jedzeniem i mniej negatywnych konsekwencji jedzenia, niż osoby uzależnione). Polecam ją moim kursantkom bardziej, jako utrwalenie sobie wiedzy zdobytej w kursie.

Jeśli jest problem z odmówieniem sobie, to może to wskazywać na początek uzależnienia. Zwykle ten wieczorny rytuał służy zredukowaniu napięć i stresu z całego dnia, oddaniu się przyjemności itp. Aby się tego pozbyć, warto właśnie odkryć, jaką funkcję pełni ten alkohol a następnie, jak można swoje potrzeby zaspokoić w inny, konstruktywny sposób. To tak w dużym skrócie.

Powiedziałabym, że najpierw trzeba zdecydować, jakiego nawyku chcemy się pozbyć. A następnie ustalić, jakie inne, zdrowe nawyki chcemy wprowadzić w zamian. A więc warto się do tego przygotować, przemyśleć, zrozumieć też rolę dotychczasowych nawyków. Można to robić samemu, można pod okiem specjalisty.

 

To ciekawy temat, nawet niedawno zrobiłam o tym nagranie dodatkowe dla kursantek Emocji się nie je. Moim zdaniem po pierwsze trzeba mieć dobrą motywację, najlepiej opartą na miłości/szacunku do siebie. Po drugie metoda małych kroków. Po trzecie powiedziałabym „Aktywność fizyczna nie musi być idealna – rób to, co możesz z tym, co masz.

Po motywację i małe, codzienne kroki będę zapraszać jeszcze w maju do kursu „Codzienna praktyka – czy jak utrzymać motywację każdego dnia”

Kochani,

mam nadzieję, że moje odpowiedzi były pomocne. 

Już teraz możecie korzystać w wielu bezpłatnych materiałów i kilku płatnych.

Poza tym niezmiennie zapraszam do programu Emocji się nie je – warto zapisać się na listę oczekujących na kolejną edycję TUTAJ. 

Będę też przygotowywać nowe nagrania i nowe kursy i szkolenia online. 

Aktualną ofertę i promocje znajdziecie w SKLEPIE TUTAJ.

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424