Nie stój w miejscu

Wszyscy o nim mówią, a jednak trudno go zdefiniować. Dla każdego będzie oznaczać coś innego.

 

Dla mnie rozwojem osobistym jest udział w szkoleniu, przeczytanie książki, ale też zjedzenie nowej potrawy, czy spacer ulicą, którą jeszcze nigdy nie szłam. Moja definicja rozwoju osobistego, to doświadczanie nowego - od spraw najmniejszych, codziennych aż po wielkie i spektakularne.

 

Dzięki tej definicji czuję, że mój rozwój trwa nieustannie, niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajduję. Wystarczy tylko, że otworzę się na to, co nowe lub aktywnie i świadomie tego poszukam.

 

Ty możesz mieć swoją definicję. Dla Ciebie to może być rozwijanie swoich kompetencji zawodowych, a może rodzicielskich, nauka języków obcych, albo podróżowanie. To może być też zaglądanie wgłąb siebie, zmiana sposobu myślenia czy spojrzenia na świat, ćwiczenie nowych umiejętności.

 

Każda definicja jest prawidłowa. Rozwój osobisty to jest bowiem takie działanie, którego efektem jest rozwinięcie swojego charakteru, osobowości lub jakichkolwiek umiejętności. A wszystko to po to, by zmieniać, a w zasadzie ulepszać swoje życie!

 

Zwykle najpierw zauważamy problem, jakąś niewygodę. Dobrze, jeśli będziemy potrafili stworzyć z tego CEL. I wtedy możemy już zacząć przygodę z rozwojem osobistym. Ja zajmuję się coachingiem i szkoleniami, bo rozwój osobisty jest też moją pasją i misją. Wybrałam obszary, na których po prostu się znam - zawodowo i życiowo.

 

Sprawdź mnie i moją ofertę!

 

Droga do CELu

DROGA DO CELU

Skupienie na TEMACIE

SKUPIENIE NA TEMACIE