with Brak komentarzy

Witam ponownie i zapraszam do drugiej części artykułu z listą gier i książek, na które trafiłam w ciągu mojej pracy, stosowałam reguralnie i były lubiane przez dzieci i młodzież.

"Moja supermoc. Uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness"

 

Kolejna część popularnej książki na temat Mindfulness. Tym razem wypełniona ćwiczeniami, grami, zabawami i opowieściami - do wykorzystania w pracy indywidualnej z dzieckiem.

"Mindfulness dla dzieci. Poczuj radość, spokój i kontrolę"

 

Książka bardzo przydatna w pracy grupowej i indywidualnej - 15 opowieści, 30 ćwiczeń oraz dodatkowe wyjaśnienia. Wszystko napisane przystępnie dla dzieci i młodzieży.

"Góra uczuć"

 

Bardzo przyjemna, edukacyjno - terapeutyczna gra, w której uczestnicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Pomaga ćwiczyć empatię i radzenie sobie z emocjami. Ułatwia bliższe poznawanie się.

Emocje. Gra planszowa

 

Gra, która uczy dzielenia się swoimi emocjami z innymi osobami oraz pomaga zrozumieć zasady panujące w relacjach międzyludzkich.

Śmierdzący ser. Jak bronić się przed przemocą w szkole 

 

Książka pełna podpowiedzi dla dzieci i dorosłych, jak radzić sobie w sytuacji dręczenia w szkole.


 

Co teraz?

 

P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

 

 

Zapraszam też do mojej  facebookowej grupy wsparcia Jak odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia 

 

oraz do grupy Przyjazna Asertywność dla kobiet.

 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424