with 2 komentarze
Pokochaj kursy online!

Zalety kursów online - widzę ich sporo. O wszystkich opowiem. Bo naprawdę je pokochałam!

 

A wszystko zaczęło się zaledwie ponad rok temu.

Wiosną 2015 roku trafiłam w newsletterze Małgosi Żukowskiej na zaproszenie do kursu online "Jestem bogata".  O Izie Kaźmierczak i Ewie Tyralik wcześniej nie słyszałam, ale przekonały mnie do siebie już na pierwszym webinarze. Kurs kupiłam i zdecydowałam się pracować z nim wytrwale, bo trwał aż 7 tygodni. I słowa dotrzymałam. Kurs zachwycił mnie zawartością merytoryczna, formą i dopracowaniem szczegółów. W pewien sposób stał się wzorem dla mnie, gdy tworzyłam swój kurs (biorąc udział w kursie na temat budowanie kursów u Ariadny Wiczling). Od tamtej wiosny zaczęłam poszukiwać kolejnych webinarów i szkoleń online. Dziś mogę powiedzieć, że uwielbiam kursy online i uczestniczę w kilku na raz. Dlaczego tak bardzo mi się podobają?  W czym przewyższają szkolenia stacjonarne?

 

1. Dostępne dla każdego

Oczywiście, dla każdego kto ma internet i sprzęt do niego. Bez wychodzenia z domu. Dają niesamowite możliwości rozwoju osobom niepełnosprawnym, chorym czy w inny sposób ograniczonym mobilnie. Ja korzystałam w ciąży, połogu i podczas urlopu macierzyńskiego, kiedy samotne wyjście na zakupy było nie lada wyczynem, a co dopiero wyjazd na szkolenie! Poniekąd uwięziona fizycznie w domu, rozwijałam się ( i nadal rozwijam) w stopniu ogromnym! W zasadzie każdego dnia, uczę się i doświadczam czegoś nowego.

 

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

I mam tu na myśli czas na dojazd ale i samo szykowanie się do takiego wyjścia (Szczególnie panie wiedzą o co chodzi 🙂 ). Równocześnie jest to oszczędność pieniędzy na dojazdy oraz na utrzymanie w czasie dłuższych szkoleń. Ale i samo to, że kursy online są po prostu tańsze. Szczególnie warto decydować się na pierwsze edycje kursów, kiedy to autorzy dopiero testują materiał i startują z naprawdę promocyjnymi cenami.

 

3. Oferty bezpłatne

To, co jest też mocną stroną szkoleń online, to fakt, że w ramach działań marketingowych, wiele webinarów, mini-kursów i szkoleń prowadzonych jest po prostu za darmo (no może nie do końca, bo płacisz swoim adresem email). Są one tylko wstępem do wiedzy oferowanej w płatnych kursach, ale zawierają zwykle naprawdę przydatne i wartościowe treści.

 

4. Wiele kanałów komunikacji

Kursy online mogą zachwycać bogactwem i różnorodnością materiałów - jest tekst pisany, film, nagranie audio, muzyka, prezentacja, zdjęcie, dyskusja. A do tego zadania i ćwiczenia. I spotkanie live - webinar czy hangout. Dla wzrokowca, dla słuchowca, dla kinestetyka. 

 

5. Elastyczność

Kursy online są zwykle dostępne przez rok od momentu zakupu lub już na zawsze. 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Można pracować z nimi w swoim tempie i wracać do nich wielokrotnie i w każdej chwili. Idealne dla osób zajętych w ciągu dnia. 

 

Zalety kursów on-line

 

6. Rozpiętość czasowa

To ogromna różnica dostać określoną wiedzę w ciągu jednego, stacjonarnego szkolenia weekendowego i próbować to wszytko na raz ogarnąć, zrozumieć, zapamiętać i wcielić w życie. A z drugiej strony dostać ten sam materiał pocięty np na 20 krótkich lekcji, które można stopniowo realizować i utrwalać. Robić przerwy tam, gdzie trudniej, przyspieszać, gdzie jest łatwiej. A potem jeszcze przejść przez ten sam kurs z kolejną edycją i poczuć, że to naprawdę działa! Niektóre onlinowe programy trwają nawet 9 miesięcy i są nastawione na powolną, ale trwałą zmianę.

 

7. Globalizacja

Możliwość uczestniczenia w kursie stworzonym w każdym miejscu na świecie. Wystarczy określona znajomość języka (i odwaga). I z każdego miejsca na świecie - od lat mieszkać za granicą, a uczyć się w polskim kursie, z polską ekipą i wsparciem. I po polsku. Bezcenne. 

 

8. Kontakt z najlepszymi

Kursy i szkolenia online dają możliwość uczenia się u najbardziej wybitnych nauczycieli, trenerów, mentorów z całego świata - poznanie ich wiedzy i warsztatu pracy za stosunkowo niskie pieniądze (czasem 10 czy nawet 20 razy niższe niż w czasie spotkań stacjonarnych). A niejednokrotnie można zadać pytania i otrzymać na nie odpowiedź bezpośrednio od swojego guru i autorytetu. To robi wrażenie!

 

9. Grupy wsparcia

Niesamowita moc grup wsparcia tworzonych w mediach społecznościowych. Daje to niepowtarzalną motywację i wszystkie możliwe rodzaje wsparcia. Ja korzystam z grup z dużym zaangażowaniem, pomagam i dostaję pomoc. 

 

10. Opieka autora kursu

Zwykle w kursie pojawia się opcja "opieki" sprawowanej przez autora kursu przez pewien określony czas. Autor angażuje się w kursową grupę wsparcia, odpowiada na maile, czy prowadzi dodatkowe webinary z możliwością zadawanie pytań. I pomoc trwa nie jeden dzień, ale zwykle cały okres trwania kursu (np. 3-4 tygodnie), a w ograniczonym stopniu również po nim. Więc można wiedzę przetestować, zadziałaś praktycznie, a potem pytać i uczyć się na własnym doświadczeniu. Bajka, prawda?!

 

Aha,

mogę jeszcze dodać:

 

Anonimowość

Lub przynajmniej większa anonimowość niż w przypadku szkoleń stacjonarnych, gdzie musisz pojawić się osobiście. W internecie można się trochę bardziej schować i poruszyć tematy, o których trudno mówić otwarcie. Być z ludźmi i uczyć się w grupie mimo nieśmiałości czy niepełnosprawności.

 

Kupuję kursy, ale też zapisuję się na wiele bezpłatnych i naprawdę je robię, bo uwielbiam się rozwijać. I zawsze wiedziałam, że będę się uczyć całe życie 🙂 A teraz jest to o wiele łatwiejsze. 

 

TAK, zdecydowanie są takie okoliczności i takie tematy, gdzie szkolenia online sprawdzają się świetnie. 

 

P.S. Kursy są wciągające (szczególnie zapisywanie się na nie), ale wybieraj je z namysłem. Dzięki temu wystarczy Ci czasu i chęci, aby wykonywać je z zaangażowaniem i do końca, bo tylko wtedy przyniosą efekt.

 


 P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424