with 3 komentarze
Jak schudnąć bez diet

Witam Was w pierwszym odcinku cyklu ALE SCHUDŁA! Będę w nim przedstawiały osoby, które rozbiły bank, czyli znalazły sposób na trwałe odchudzenie się. Dziś poznajcie Ewę, która pochwaliła się swoim sukcesem w coachingowej grupie wsparcia na Facebooku - Odchudzanie bez jojo. I zgodziła się na krótką rozmowę, w której zdradza sekret swojego skutecznego odchudzania.

 

Ewo, ile schudłaś i ile czasu Ci to zajęło? 

Schudłam 25 kg. Zajęło mi to  4 miesiące. 

 

Czy to była Twoja pierwsza próba odchudzania?

Nie, odchudzałam się już wcześniej.

 

Jakie główne błędy popełniałaś wcześniej?
Główne błędy popełniałam podjadając między posiłkami. Najgorzej było ze słodyczami. Jadłam nieregularnie i objadałam się niezdrowymi produktami.

 

A co zmieniło się, że teraz się udało?

Zmieniło się dużo odkąd wyjechałam do Anglii i tu dopiero się udało.

 

To w takim razie jaka była Twoja motywacja?

Będą w Anglii, poszłam do sklepu i zobaczyłam ludzi, którzy kupują niezdrowe rzeczy, przetworzone i byli bardzo otyli. Wręcz poruszali się na wózkach. I wtedy zapaliła mi się  lampka, że nie chce tak wyglądać jak oni. I  zmieniłam całe podejście. Uświadomiłam sobie, że jak tak dalej będę robić, to nici z mojego odchudzania. Wytrwałam, bo tego chce i tak już zostanie.

 

Co był najtrudniejsze i jak te trudności pokonałaś?

Najtrudniejsze było niejedzenie słodyczy. Oprócz niejedzenia słodyczy zrezygnowałam też z soli i smażonego. Walczyłam ze swoimi słabościami.

 

Jakie są Twoje metody na (nie)jedzenie słodyczy?

Na niejedzenie słodyczy, to mam swoje metody: zastępuje, np. sama robię ciastka owsiane bananowe i zdrowe przekąski, ale nie jem ich codziennie. No i gorzka czekolada, którą lubię. Jem też orzechy, migdały. Jako przekąski owoce, warzywa. Ale teraz nie mam napadu na słodycze. Kiedyś było gorzej. Teraz pamiętam po prostu, do czego mnie doprowadziły.

 

A co w tym odchudzaniu było dla Ciebie przyjemne?

Przyjemne w odchudzaniu było to, że mogłam zobaczyć siebie szczupłą - fajną dziewczynę z młodości 🙂

 

Powiedz jeszcze, jak u Ciebie z aktywnością fizyczną?

Ja aktywna jestem codziennie, np zamiast autobusem jeździć, to idę pieszo  2 kilometry w jedną stronę. Pracę mam taką, że trzeba wszystko w biegu robić, pracuje po 9 i 12 godz codziennie.

 

Co byś poradziła wszystkim osobom, które odchudzają.

Doradziłabym, żeby każdy trzymał się tego, co zaplanuje. Motywacja to podstawa i psychiczne nastawienie. Bo to, że ktoś chce to nie wszystko. Trzeba psychicznie się przygotować - uświadomić sobie trzeba, po co w ogóle się odchudzamy. I ja jestem tego zdania, że musiałam dojrzeć do tego  i uświadomić, sobie, że źle się czułam, mając nadwagę .

 

A co byś odradziła?

A odradziłabym, żeby w diety cud nie wierzyli bo to nic nie da. Muszą uwierzyć w siebie.

 jak schudnąć bez diety

 

Sekret skutecznego odchudzania

 

W takim razie, na czym polega sekret Twojego skutecznego odchudzania?

 

Sekret mojego odchudzania to motywacja. Każdy dzień to wyzwanie i daję radę. I tak zostanie! Najbardziej satysfakcję mam z tego, że odchudzając się zrobiłam coś dla siebie dobrego. Myślałam, że życie bez soli i cukru nie istnieje, a jednak można nie solić nie słodzić.

 

Bardzo dziękuję Ci za rozmowę. Potwierdzasz w niej to, o czym się mówi z każdej strony, że skuteczne odchudzanie to zmiana nawyków na stałe. I że prawdziwa i trwała motywacja bierze się z troski o swoje ciało, zdrowie i samopoczucie. W Twoich odpowiedziach czuć lekkość i radość nie tylko z utraconych kilogramów, ale i z nowego stylu życia.

Potwierdzasz też skuteczność podejście, o którym pisałam tutaj, tzn że trzeba się starać każdego dnia. Liczy się tylko ten dzień - bez myślenia: "jeszcze tylko 2 tygodnie na tej diecie i znowu sobie pojem" czy  "o rany całe życie bez słodyczy - co za masakra!". Zamiast tego liczy się po prostu to, aby wytrwać w swoich postanowieniach do końca dnia. I tak każdego dnia od nowa.


P.S. Jeśli chcesz podzielić się swoją opowieścią, napisz do mnie: beata@nowicka-misiewicz.com


P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

Jeśli się nie zgadzasz - napisz. Chętnie podyskutuję.

 

Zapraszam też do mojej Coachingowej Grupy Wsparcia - ODCHUDZANIE BEZ JOJO na FB

oraz na stronę programu online dla kobiet EMOCJI SIĘ NIE JE.

 

Na Facebooku znajdziesz mnie tutaj. Zapraszam do polubienia.

Beata

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424

Bezpłatny PDF w prezencie.

 

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowych (newsletter).

autoresponder system powered by FreshMail