with Brak komentarzy

Zajadałam od zawsze, odkąd pamiętam... już w przedszkolu i w szkole podstawowej. Zajadałam na wszystkie możliwe sposoby i kombinacje. Głodzenie na przemian z rzucaniem się na jedzenie. Jedzenie w ukryciu. Zjadanie po dzieciach. Zjadanie słodyczy. Zjadanie węglowodanów. Zjadanie na zapas. Przerywanie czynności żeby się najeść, jedzenie z nudów, jedzenie z euforii, itd., itd. (...)

 

Będąc nastolatką, miałam potężne ciągi jedzeniowe, objadałam się pod wpływem zmiany nastroju, zachwianej samooceny, pod wpływem stresu. I nie ważne czy były to słodycze, czy słone jedzenie. Byle do oporu. Byle na zapas. Jadłam i czułam się fatalnie…psychicznie i fizycznie.

Tak swój list zaczęła Monika, kursantka "Emocji się nie je", która odpowiedziała na moją prośbę, a w zasadzie prośbę jednej z kursantek wiosnnej edycji, by posłuchać o historiach osób, które pokonały zajadanie mimo trudności.

Monika napisała też:

Zmiana zajęła mi około dwóch lat, ale teraz jest dobrze. (...)

Przyglądam się swoim emocjom, swoim uczuciom, swojemu ciału, swojemu głodowi.(...)

Nieustannie pracuję nad sobą i zaczęłam się kochać i lubić. Fajna jestem nawet! (...)

 

A na sam koniec napisała:

Bardzo bym chciała, żeby tak już było do końca moich dni. Czuję się lekko na brzuchu, mam dziewięć kilo mniej, a lat to z dziesięć. (...)

DZIĘKUJĘ, bo wiem, że nawet jeśli znowu upadnę to znam już wyjście i drogę i nie będę się poddawać.

 

Zapraszam Cię do nagrania, w którym czytam CAŁY list od Moniki.

Monika pisze o sobie, że zajadała emocje od zawsze, nawet w przedszkolu. I robiła to na wiele różnych sposobów i z wielu różnych powodów. Podobnie jak ciągle się odchudzała i tyła.

Dziś jednak mówi o sobie, że ten problem jest już za nią - jej życie jest wolne od zajadania.

Monika zgodziła się podzielić swoją historią, a dla mnie to wspaniały sposób, aby dodać nadziei wszystkim tym, którzy zajadają emocje od zawsze.

 

I Ty możesz odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia. Mam nadzieję, że historia Moniki, będzie dla Ciebie inspiacją.

 


 

Co teraz?

 

Jeśli trzymanie się zasad i wyzwań, które sama dla siebie wybierasz, bo wiesz, że dobrze Ci służą, przychodzi Ci z trudem, to możesz sprawdzić, czy przypadkiem nie zajadasz emocje i stres.

Pomoże Ci w tym poniższy PDF - do bezpłatnego pobrania.

CZY ZAJADAM EMOCJE I STRES - PDF

A kiedy upewnisz się, że zajadasz emocje czy stres - zapraszam Cię do zapisu na listę zainteresowanych na kolejną edycję programu online

 

 

EMOCJI SIĘ NIE JE

 

 

P.S. Jeśli tekst Ci się spodobał, to proszę zostaw po sobie ślad - polub, skomentuj, udostępnij.

 

 

Zapraszam też do mojej  facebookowej grupy wsparcia  Jak odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia 

 

 

 

 

 

Follow Beata Nowicka - Misiewicz:

Jestem akredytowanym coachem, psychologiem, socjologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, nauczycielem psychologii. Od lat zajmuję się pomocą psychologiczną, terapią, szkoleniami i coachingiem. W swojej pracy zetknęłam się z setkami ludzi i problemów. W ośrodku leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach. I wciąż wierzę, że w ludziach drzemie niesamowity potencjał. Że oni sami znają odpowiedzi na swoje pytania i potrafią znaleźć rozwiązania dla swoich problemów. A mnie niesamowicie cieszy towarzyszenie moim klientom w tych poszukiwaniach i osiąganiu zamierzonych celów. Prywatnie żona i mama trzech maluchów. Miłośniczka podróży, fotografii, książek, muzyki - poznawania, doświadczania, odkrywania. Kontakt Tel. 511 745 424